افت قیمت های نفت خام بازار های معاملات پیش از مذاکرات آمریکا و چین

02

افت قیمت های نفت خام بازار های معاملات پیش از مذاکرات آمریکا و چین

قیمت‌های نفت خام بازارهای معاملات آتی در تجارت‌های صبح دوشنبه در آسیا پیش از مذاکرات چین و آمریکا در هفته جاری کاهش یافتند.

 در ساعت یازده صبح در سنگاپور، قیمت‌های نفت خام برنت ماه دسامبر 27 سنت در هر بشکه (46/0%) نسبت به قیمت‌های جمعه کاهش یافتند و در رقم 10/58 دلار در هر بشکه قرار گرفتند، درحالی‌که قیمت‌های نفت خام شیرین بورس کالای نیویورک با 16 سنت کاهش (30/0%) به رقم 65/52 دلار در هر بشکه رسیدند.

جینجی پن، استراتژیست بازار گروه IG در روز دوشنبه در نقطه‌نظری اشاره داشت: «احتمال می‌رود بازارهای آسیا در این هفته به دنبال دیدگاه‌های مثبت بر سر مذاکرات تجاری چین و آمریکا در آخر هفته، شرایط نسبتاً مناسبی داشته باشند.»

«دونالد ترامپ پیشنهاد می‌کند که این “یک شانس خوب” برای توافق است و در کنار آن اخبار چین چشم‌انداز محدودتری را برای توافق پیش‌بینی می‌کنند، بنابراین این امر شانس یک خروجی سودمند از مذاکرات را تقویت می‌کند.»

دراین‌بین، بیژن زنگنه وزیر نفت ایران در روز یکشنبه گفت، در مواجهه با تحریم‌های آمریکا از «هر روشی» برای صادرات نفت خام خود استفاده می‌کنیم.

طبق خبر شانا، سرویس خبری وزارت نفت ایران، به نقل از زنگنه در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک: «ما از هر روشی استفاده می‌کنیم. ما بهترین تلاش خود را برای صادرات نفت بکار می‌گیریم و تسلیم نمی‌شویم. زنگنه اضافه کرد: «صادرات نفت حق مشروع ایران است.»

او همچنین گفت: «قیمت نفت خام برنت اکنون در سطح یکنواخت است و باور دارم جهش عمده‌ای در پیش روی قیمت‌ها نیست.»

وزیر در جای دیگر اشاره داشت که بعد از خروج شرکت ملی نفت چین، اکنون شرکت پتروپارس ایران در حال توسعه فاز 11 پروژه میدان گازی پارس جنوبی با ارزش 8/4 میلیارد دلار می‌باشد.

طبق خبر شانا به نقل از زنگنه: «شرایط فاز 11 میدان گازی پارس جنوبی مشخص شده است. پتروپارس به‌تنهایی توسعه این فاز را در دست خواهد داشت.»

شرکت ملی نفت چین قرار بود بعد از خروج شرکت فرانسوی از قرارداد با ایران در میان اعمال تحریم‌ها از سوی آمریکا بر تهران، علاوه بر سهم 30 درصدی در ابتدای پروژه، سهم 1/50 درصدی شرکت توتال را نیز در دست بگیرد.

در ساعت 3 صبح به‌وقت گرینویچ، شاخص دلار آمریکا 01/0 درصد نسبت به قراردادهای روز جمعه افزایش یافت و در میزان 505/98 قرار گرفت.

اشتراک گذاری پست

Comments (10)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *